Napisał Finanse, Zarabianie on-line

Czym jest marketing afiliacyjny?

Czym jest marketing afiliacyjny?

W tym artykule przekażę wam czym w rzeczy samej jest marketing afiliacyjny. Opowiem wam o programach partnerskich, o “leadach” i dlaczego to jest naprawdę proste.

Sklep spożywczy.

W tradycyjnym podejściu do sprzedaży idziemy do miejsca w którym robimy zakupy. Jest to fizyczne miejsce np. sklep spożywczy czy placówka banku. Załóżmy, że chcemy kupić chleb… Idziemy do sklepu trzymając w ręku 5 zł, przekazujemy monetę sprzedawcy a on wydaje nam chleb. Proste – prawda?

A jakby wyglądała sprzedaż wprowadzając w sklepie marketing afiliacyjny?

W takim przypadku sklep wprowadza inny model rozliczenia w zamian za zwiększenie ilości klientów. Zatrudnia zatem osoby, które będą reklamowały dla niego najlepszy na świecie chleb za 5 zł. Za każdą sprzedaż klientowi taka właśnie osoba otrzymuje prowizję, dla przykładu 1 zł, ale za pomocą tej metody sprzedaje 200 bochenków więcej – opłaca się? Myślę że tak…

Marketing afiliacyjny - i stać Cię na cheb, i nie tylko.

Obraz autorstwa pvproductions na Freepik

Chleb to za mało…

Gdyby taki sklep wprowadził taki system sprzedaży nie tylko dla chleba, ale do wszystkich produktów, zyskałby o wiele więcej. Taki katalog produktów nazywa się programem partnerskim a osoby które polecają są wydawcami. Jeżeli jestem przy terminach, chcę powiedzieć czym jest “lead” – jest to termin oznaczający jedną taką sprzedaż i wypłatę (lub brak takiej wypłaty) powiązanej z nim prowizji.

Uzdrawianie finansowe on-line.

Przenieśmy zatem nasz przykład na grunt internetowy i w jaki sposób taki model sprawdza się w zarabianiu on-line.

Programy partnerskie on-line.

Nagromadzenie firm, masowe przenoszenie i tworzenie nowych przedsiębiorstw w Internecie, spowodowało konieczność zwiększenia promocji w tym medium.  W przypadku biznesu każdy rodzaj skutecznej reklamy jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania i zarabiania. Część z firm, jak na przykład właściciel portalu wp.pl stworzyła do tego celu programy partnerskie, w których takie firmy wystawiają swoje kampanie produktowe. Powstały także zupełnie nowe przedsiębiorstwa, które stworzyły od podstaw taką możliwość. Trzeba zauważyć równocześnie, że program partnerski stworzony od nowa musi się na rynku ugruntować co trwa około 5 lat, natomiast w przypadku takiego kapitału jak wp.pl, może wystartować bardzo szybko. To bardzo ważna kwestia, którą należy rozważyć przy podejmowaniu współpracy.

Najbardziej opłacalne produkty oferowane w programach partnerskich.

Na rynku istnieją najróżniejsze programy partnerskie, niektóre mają profil ukierunkowany na jedną lub kilka pokrewnych branży a inne z kolei wrzucają wszystko co się da. Wybór odpowiedniego programu i kampanii to nie lada wyzwanie, a gdy do tego ma się ograniczony budżet i czas – wręcz karkołomne. Dlatego, powiem Ci w tajemnicy, i nie mów nikomu – najbardziej opłacalne są produkty finansowe! Zaskoczony? Chyba nie…

Konta bankowe.

Czy istnieje lepszy produkt niż darmowe konto bankowe? Gdzie tu zarobek jak jest darmowe?
No widzisz… jest i zarobek po stronie klienta jak i po stronie nas jako wydawców. Niemożliwe? Gdzie w tym sens?
Od ładnych kilku lat branża finansowa/bankowa przeżywa nasycenie rynku i walka o klienta. Dodatkowo w Polsce panuje przekonanie, że po co mi drugie konto bankowe, jak mam jedno, to mi wystarczy… Hmm… Po prostu nie chcą założyć konta, bo nie chcą zarobić… a banki płacą im za darmowe konto – Czy 200, 300, 500 zł to godziwy bonus za założenie darmowego konta i wykonanie kilku naprawdę prostych czynności? A gdy założysz 3-4 konta? 1000 w kieszeni to mało? A my jako wydawcy… 100, 120 zł za konto to mało? Jeżeli uważasz, że to mało i nie jesteś w stanie sam tego zrobić to masz rację… Czy potrzebujesz pomocy? Jestem do dyspozycji.

Obraz autorstwa pvproductions na Freepik

Verified by MonsterInsights